WIZYTÓWKA INTERNETOWA

Wizytówka internetowa jak sama nazwa na to wskazuje – ma przeznaczenie podobne, jak klasyczna wizytówka „papierowa”.

Zadaniem wizytówki internetowej jest przede wszystkim zaprezentowanie nazwy i zakresu działalności firmy (lakonicznie) oraz podanie danych kontaktowych.

Posiadając wizytówkę internetową można zaznaczyć swoją obecność w sieci internet i umieścić swój adres internetowy na wizytówkach klasycznych (także ulotkach czy katalogach).

Choć wizytówka jest z założenia przeznaczona dla firm małych o wąskim i jednoznacznym profilu działalności, korzystają z tej formy też firmy o zasięgu międzynarodowym. Wówczas wizytówka jest tworzona w identycznym układzie graficznym, jednak treść jest zamieszczana w kilku językach z możliwością przełączania między nimi.

Wizytówki internetowe wykonywane są najczęściej w czystym języku HTML (lub PHP) z dodatkiem prostych elementów graficznych.
Rzadziej wizytówki wykonywane są w technologii FLASH, która poprzez możliwości animacyjne pozwala na wywołanie lepszego wrażenia.

Wizytówkę w HTML (PHP) ze względu na niewielką ilość treści tekstowych oraz brak ich zmian jest dość trudno wypromować (wypozycjonować)
Wizytówkę w FLASH ze względu na brak treści tekstowych jest bardzo trudno wypromować.

Posiadacz wizytówki internetowej chcący samodzielnie dokonać zmian w jej treści:

  • dla wizytówki wykonanej w HTML (PHP) musi posiadać umiejętność programowania w języku strony, czyli w HTML / PHP;
  • dla wizytówki wykonanej w FLASH nie ma możliwości samodzielnej modyfikacji jej treści i wykonanie zmian musi zlecić wykonawcy wizytówki.

 

Koszt wykonania wizytówki internetowej :

  • wykonanej w technologii HTML (PHP) rozpoczyna się od 250 PLN netto.
  • wykonanej w technologii FLASH rozpoczyna się od 750 PLN netto.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *